Az internetszolgáltatás minőségének fókuszában jellemzően mindig a sávszélesség és a lefedettség állt, azonban Bálint Zoltán, a Giganet Internet Szolgáltató Kft. ügyvezetője szerint ebben ma már nincsenek jelentősebb különbségek az elérhető szolgáltatások között, a vállalkozások számára inkább a személyre szabottság, a rugalmas ügyfélkezelés lehet a vízválasztó, és pont ez az, amiben a kisebb internetszolgáltatók többet tudnak nyújtani a „dobozos termékekkel” operáló nagy cégekkel szemben. Bár a piacot felforgatni készülő 5G technológia egyelőre a nagyok malmára hajtja a vizet, a nyíregyházi központú szolgáltatónak is meg van a stratégiája, amivel tovább növelheti ügyfelei számát az egyre szűkülő piacon.
A kínai Fiberhome Magyarországon hozza létre legnagyobb európai bázisát, ahol optikai kábeleket fog gyártani, a nyolcmilliárd forintos beruházás nagyjából 150 új munkahelyet teremthet - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pekingben.
Az orosz kormány kedden két évvel, 2025 végéig meghosszabbította bizonyos áruk és berendezések kiviteli tilalmát - közölték szerdán a kormány honlapján.
Az egész Lufthansa Csoportra kiterjedő informatikai rendszerhiba miatt utasok ezrei rekedtek szerdán repülőtereken – írja a Reuters. A légitársaság szerint a frankfurti vasútállomásnál folyó földalatti munkálatok állnak a leállás mögött, miután több optikai kábelt elvágtak.
Mihail Fedorov, Ukrajna digitális átalakulásért felelős minisztere elmondta, hogy Herszon városában mobil Starlink terminálokat telepítenek, hogy segítsenek az embereknek újra kapcsolatba lépni családjukkal - írja a CNN.
Új piacra lépett be idén ősszel a Telenor: már korlátlan adatforgalmú vezetékes internet-hozzáférés is elérhető a szolgáltatónál, a közép- és nagyvállalati ügyfelek számára. A mobilszolgáltatások mellett három típusú vezetékes adat-hozzáférés közül is választhatnak az üzleti ügyfelek, akár kiegészítő, akár önálló szolgáltatásként. A Telenor ezzel gyakorlatilag kilépett a „mobile-only” szerepből.
Gőzerővel folynak a Szupergyors Internet Program (SZIP) előkészületei Magyarországon, hamarosan elindul az állami intézmények digitalizációja, és nincs már nagyon messze az 5G sem. Kevesen gondolnák, hogy az előttünk álló digitális robbanás "vasérce" nem egy forradalmi újítás, hanem egy egyszerű vezeték, az optikai kábel lesz. A hatalmas mennyiségű adat gyors továbbításához ugyanis elengedhetetlenek a vezetékek: a következő tíz évben Magyarországot 100 ezer kilométernél is több új kábellel hálózzák be. A gond az, hogy az uniós kábelpiaci kereslet már most jelentősen meghaladja a kínálatot, az európai gyárak nem lesznek képesek kiszolgálni a robbanásszerűen jelentkező igényeket. A szakemberek szerint a megoldás a magyarországi gyártás lenne, ami az évi 6-10 milliárdos hazai piac mellett az egyre növekvő külföldi igényeket is kiszolgálhatná.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?